Główna » Porady

Jak szukać pracy w Holandii?

Autor: admin dnia 12 listopada 2011 Komentarzy: 3

Praca w Holandii to bez wątpienia korzystna propozycja dla każdej osoby, która dotychczas pracowała w Polsce. Jednak wiele osób, które zdecydują się na podjęcie pracy w Niderlandach zastanawia się jak szybko znaleźć dobrą pracę w Holandii i zaoszczędzić sobie sporo czasu oraz rozczarowań. Aby tak się stało proponujemy przeczytać niniejszy artykuł w którym opisujemy jak szukać pracy w Holandii w efektywny sposób.

Oferty pracy w Holandii czekają w internecie
Internet to niezastąpione źródło wszelkich informacji, wraz z upowszechnieniem się technologii, powstało coraz więcej portali ogłoszeniowych zawierających oferty pracy w Holandii. Jeśli zależy nam na czasie, i chcemy mieć duży wybór ofert, to poszukiwania pracy powinniśmy zacząć właśnie od tego medium. Jak zatem wyszukać upragnione oferty w Holandii? W tym celu najlepiej odwiedzić popularne serwisy ogłoszeniowe, lub przy użyciu dowolnej wyszukiwarki, wpisać słowa kluczowe jakie nas interesują. Przykładowo jeśli z zawodu jesteśmy kierowcą do wyszukiwarki prześlemy kwerendę o treści: oferty pracy w Holandii dla kierowcy lub kierowca Holandia oferty. Takim sposobem bez trudu znajdziemy setki jeśli nie tysiące ogłoszeń w interesującej nas branży.

Agencje pracy w Holandii
Dobrym pomysłem wydaje się szukanie pracy za pomocą agencji pracy. Jednakże tak jak wszystko na świecie ma swoje plusy i minusy tak podobnie jest z pracą za pośrednictwem agencji. Jeśli będziemy mieli szczęście i trafimy na uczciwego pośrednika pracy, dostaniemy upragnioną posadę i opłacimy względnie nie dużą prowizję dla agencji. Jednak jeśli mamy pecha możemy zostać oszukani przez nie rzetelną firmę,  i zostaniemy z niczym. Więc warto wcześniej przemyśleć czy nie wolimy poszukać pracy na własną rękę. Jeśli musimy skorzystać z usług agencji pośrednictwa pracy w Holandii, to sprawdźmy dokładnie opinie o agencji oraz jej uwarunkowania prawne (czy jest wpisana do rejestru).

Ogłoszenia prasowe
Jeśli jesteśmy już w Holandii, a nadal nie mamy posady to najlepiej kupić lokalną gazetę (zwykle wydanie poniedziałkowe), gdzie znajdziemy oferty dla danego regionu. Później oczywiście analogicznie jak w Polsce przystępujemy do obdzwaniania potencjalnych pracodawców.

Urzędy pracy
Warto czasem zajrzeć do rodzimego urzędu pracy, bo może się okazać, że posiada on bardzo ciekawe propozycje pracy za granicą. Dodatkowo szukanie pracy w urzędach pracy jest niezwykle proste, wystarczy zjawić się na miejscu i dopytać. Wielu pracodawców z zachodu zgłasza się do naszych urzędów, szczególnie kiedy potrzebuje pracowników sezonowych, lub dużej grupy nowych pracowników do realizacji nowych projektów. Warto zatem pofatygować się do urzędu pracy, a nóż się uda.

VN:F [1.9.11_1134]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.11_1134]
Rating: 0 (from 0 votes)
Jak szukać pracy w Holandii?, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Tagi: , , , ,

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Odpowiedzi: 3 do wpisu “Jak szukać pracy w Holandii?”

 1. Mariola said:

  witam poszukuje pracy przy pieczarkach w Holandii posiadam numer Sofii może ktoś mi pomoże pozdrawiam

  VA:F [1.9.11_1134]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.11_1134]
  Rating: -1 (from 1 vote)
 2. Maliwna said:

  Proszę o mnie pracy i ja marzenie sprzataczka no numer tel 609-899-158

  VA:F [1.9.11_1134]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.11_1134]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 3. Jak szukać pracy w Holandii? | Asking.pl said:

  [...] za granicą, najbardziej interesuje mnie zatrudnienie w Holandii. Jednak nie wiem od czego zacząć jak szukać pracy w Holandii, żeby nie dać się oszukać nie uczciwym pośrednikom, lub agencjom pracy [...]

Zostaw odpowiedź:

XHTML: Możesz używać następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*
= 5 + 1

  Copyright ©2024 Praca w Holandii 2019, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress