Główna » Praca sezonowa w Holandii 2014

Praca sezonowa w Holandii 2014


Praca na wakacje w Holandii
Wakacje to dobry okres na podjęcie pracy sezonowej. W czasie wakacji praca sezonowa w Holandii kusi wielu młodych. Także wielu naszych rodaków decyduje się na podjęcie zatrudnienia w kraju tulipanów. Warto zatem przekonać się na jaką pracę możemy liczyć, ile można zarobić oraz gdzie znajdziemy oferty pracy sezonowej 2014.

Transport dojazd do Holandii
Pierwsza kwestia to dojazd. Na rynku istnieje wiele firm, która organizuje przejazdy busem do Holandii jest to jednak opcja dosyć kosztowna. Dobrym wyjściem może okazać się pociąg, jeśli zakupimy bilet z odpowiednim wyprzedzeniem. Najlepszym rozwiązaniem jest natomiast wyjazd własnym samochodem, szczególnie w większej grupie, kiedy koszty rozkładają się na więcej osób.

Gdzie szukać ofert pracy sezonowej w Holandii?
Kiedy już jesteśmy w Holandii lub lepiej, kiedy planujemy wyjazd za pracą, warto znaleźć jakąś przyszłą posadę. Najlepszym i bezkonkurencyjnym pod tym względem narzędziem jest niezawodny internet. W sieci znajdziemy setki portali ogłoszeniowych gdzie możemy wyszukać tysiące ofert pracy sezonowej w Holandii na rok 2014. W tym celu warto użyć dowolnej wyszukiwarki wpisując do wyszukiwarki frazy praca sezonowa w Holandii czy praca na wakacje w Holandii. Dobrym wyjściem są również agencje pracy tymczasowej w Holandii, jednak rozwiązanie niesie to ze sobą pewne ryzyko. Można trafić na nie rzetelną agnację lub na naciągaczy.  Nawet jeśli agencja pracy okaże się godna zaufania, to niestety pobierze od nas prowizję za „załatwienie” pracy.

Na jaką pracę możemy liczyć?
W Holandii pracując sezonowo należy nastawiać się głównie na prace przy zbiorach. W okresie wakacyjnym rolnictwo potrzebuje wielu rąk do pracy przy zbiorach owoców i warzyw. Szczególnie popularne wśród polaków są zbiory truskawek wczesnym latem oraz zbiory jabłek pod koniec lata. Prawdziwym hitem i najlepiej płatną pracą sezonową jest w Holandii praca przy kwiatach. Praca polega na sadzeniu, sortowaniu, ścinaniu kwiatów. Za taką pracę w sezonie dostaniemy nawet 8 euro za godzinę.

Na pracę możemy liczyć również w gastronomii przy obsłudze klienta, lub na tzw. „zmywaku”. Wiele firm w Holandii na okres wakacyjny poszukuje również pracowników fizycznych na budowach, czy przy wykończeniu wnętrz. Za pracę na budowie możemy otrzymać ok 8 euro za godzinę, na „zmywaku” maksymalnie 7 euro.

Jeśli chodzi o pracę sezonową istotną barierą może być znajomość języka niderlandzkiego, ponieważ jest on zazwyczaj wymagany. Ze znajomością języka angielskiego znajdziemy tylko taką pracę, która nie wymaga bezpośredniego kontaktu z klientami, czyli głównie w kuchni i przy sprzątaniu. Dużym atutem będzie też znajomość niemieckiego, jako że do Holandii co roku przybywa duża grupa turystów z tego kraju. Bez znajomości języka pozostają nam najmniej płatne prace przy wszelkiego typu uprawach i zbiorach.

UPRAWY – ZBIORY
CZAS REGION – główne „zagłębia”
Kwiaty szklarniowe głównie miesiące zimowe 1-Okolice Hagi, Lejdy, Haarlemu
2 – prowincja Północna Holandia (na płn. od Alkmaaru, okolice Hoorn, okolice Den Helder)
3- okolice Arnhem i Nijmegen
Kwiaty na polach – gł. tulipany,lilie maj, sierpień – wrzesień 1-Północna Holandia
2- południe (Brabancja -Eindhoven, Breda, Venlo)
Truskawki – szklarnia cały rok – zależnie od ogrodnika różne regiony – tu raczej nie ma koncentracji
Kapusta,  brokuły sierpień – wrzesień Północna Holandia i Fryzja (Groningen, Lelystad, Veendam)
Ziemniaki lipiec – sierpień płd.-zachód, Brabancja (południe), Fryzja (Groningen, Lelystad, Veendam)
Cebulki  kwiatowe lipiec – sierpień Północna Holandia, Brabancja
Śliwki sierpień – połowa września płd. wschód, Północna Holandia
Jabłka, gruszki wrzesień – październik płd. wschód, Północna Holandia
Kalafiory lipiec – sierpień Północna Holandia i Fryzja (Groningen, Lelystad, Veendam), płd. zachód
VN:F [1.9.11_1134]
Rating: 7.5/10 (39 votes cast)
VN:F [1.9.11_1134]
Rating: +2 (from 14 votes)
Praca sezonowa w Holandii 2014, 7.5 out of 10 based on 39 ratings
  Copyright ©2024 Praca w Holandii 2019, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress